LV
LT
EE
FI
NO
SV
DK

Pradžia: Home / UUDISED / FMC Corporation teeb koostööd Novozymesiga ensüümilahuste väljatöötamiseks!

FMC Corporation teeb koostööd Novozymesiga ensüümilahuste väljatöötamiseks!

Koostöös luuakse seente ja putukate kahjuritele suunatud bioloogilised ensüümipõhised taimekaitsevahendid.

Philadelphia, 1. veebruar 2021 – FMC Corporation (NYSE: FMC), maailma juhtiv põllumajandusteaduste ettevõtte on sõlminud strateegilise koostöö bioloogiliste lahenduste globaalse turuliidri Novozymesiga, et ühiselt uurida, arendada ja turustada bioloogilisi ensüümipõhiseid taimekaitsevahendeid kogu maailma talunikele.

Kahe ettevõtte koostöö keskendub mitmeaastase globaalse lepingu alusel ensüümipõhisele biotõrje tehnoloogiale ülemaailmsete fungitsiidide ja insektitsiidide turgudel. Partnerlus keskendub põhiliste sojaoa seenhaiguste, näiteks Aasia soja rooste (ASR), tõrjeks mõeldud lahuste väljatöötamisele, lisaks kombineeritud toodetele peamiste kahjurputukate tõrjeks FMC juhtiva diamiidi putukamürgi tehnoloogiaga. Ettevõtted ühendavad oma uurimis- ja arendustegevuse võimalused, FMC kaubanduspartneri ja Novozymes tootmispartnerina. Partnerluses kasutatakse Novozymesi kaasaegset tehnoloogiat ning FMC aitab kiirendada ja parandada uuenduslike bioloogiliste taimekaitsevahendite tuvastamise edukust, hinnates ettevõtte kõrge tootlikusega sõeluuringute laboris mitmeid ensüüme.

„Ootame partnerlust Novozymesiga, et viia ensümaatiline tehnoloogia taimekaitseturule,“ ütles FMC president ja tegevjuht Mark Douglas. „FMC on pühendunud eristuvate bioloogiliste toodete tarnimisele, mis pakuvad talunikele teaduslikult tõestatud lahendusi, et aidata neil säästlikult majandada põllukultuure, kaitsta saaki ja võidelda takistustega. Ensüümide kasutamine põllumajanduses on bioainete puhul uus ja põnev võimalus.“

„Näeme FMC-d suurepärase partnerina, kellel on tugevad teaduslikud ja kaubanduslikud võimalused. Ja mis peamine – selge pühendumus bioloogilistele lahendustele,“ ütleb Novozymesi president ja tegevjuht Ester Baiget Arnau. „Meie partnerlus FMC-ga on osa täiendavatest jõupingutustest, et rahuldada kogu maailma talunike vajadust säästlike kahjuritõrje lahenduste järele. Arendame koos välja uuenduslikke bioloogilisi lahendusi peamistele turusegmentidele, kus FMC on ideaalne kaubanduspartner.“

Novozymesi ja FMC sõnul on ensüümide biotõrje tehnoloogia uus ja eristuv vahend kahjuritõrjega seotud oluliste probleemide lahendamiseks. Eraldiseisva toote või integreeritud lahendusena võivad ensüümid pakkuda kõrgefektiivsust koos bioaine keskkonnaalase kasuga. Ettevõtted usuvad, et ensüümide biotõrje tehnoloogia võib toetada eraldiseisvaid tooteid ja mängida põllumajandustootjatele terviklike integreeritud taimekaitselahenduste pakkumisel keskset rolli.

„Ensüümid on põllumajandusturul küllaltki vähe kasutatud lahendus,“ ütles FMC taimetervise globaalne direktor dr Bénédicte Flambard. „See ainulaadne tehnoloogia tagab kõrgefektiivsuse ja stabiilsuse, mis täiendab sünteetilist keemiat. Madalam turuletuleku kulu võimaldab seda kasutada põllukultuuride turgudel, kus talunikud soovivad hästitoimivaid ja jätkusuutlikke lahendusi ning uusi toimimisviise, et raskesti kontrollitavate haiguste ja kahjurite vastu võidelda. Usume uutesse toimemolekulidesse, mis suudavad paremini tõrjuda olemasolevate toodete suhtes resistentsust omandavaid kahjureid.“

Alates 2013. aastast on FMC ehitatud maailmatasemel bioainete äri, toonud turule üle 30 bioloogilise toote rohkem kui 45 riigis, 12 biofungitsiidi, bioinsektitsiidi ja bionematitsiidi oma teadus- ja arendustöös ja pühendunud bioainete uurimiskeskuse Taanis. Ettevõtte Accudo® biostimulaatorit tunnustati 2020. aasta Crop Science Forumil ja see sai auhindu parima uue bioloogilise toote (biostimulaatori) kategoorias. Aastal 2019 olid Presence® ja Quartzo® bionematitsiidid parima uue bioloogilise toote (biopestitsiidi) kategoorias parimate seas. FMC kavatseb järgmise nelja aasta jooksul turule tuua neli uut paljulubavat biopestitsiidi ja hindab aktiivselt täiendavaid partnerlusi mitmete uute bioloogiliste tehnoloogiate arendamiseks ja turustamiseks.

FMC kohta

Põllumajandusteaduste ettevõte FMC Corporation pakub kogu maailma talunikele uuenduslikke lahendusi tugeva tooteportfelliga, mida edendab turupõhine avastus ja arendustegevus taimekaitse, taimetervise, professionaalse kahjuritõrje ja muru hooldamise alal.

See võimas kõrgtehnoloogiate kombinatsioon sisaldab juhtivaid putukatõrjetooteid, mis põhinevad aktiivsetel koositosadel Rynaxypyr® ja Cyazypyr®; kaubamärgiga herbitsiididel Authority®, Boral®, Centium® Command® ja Gamit®; kaubamärgiga insektitsiididel Talstar® ja Hero®; ja flutriafooli põhistel fungitsiididel. FMC portfoolio sisaldab ka selliseid bioaineid nagu bionematitsiidid Quartzo® ja Presence®. FMC Corporationis töötab umbes 6400 töötajat üle kogu maailma. Lisateavet leiate veebilehelt www.fmc.com.

FMC, FMC logo, Rynaxypyr, Cyazypyr, Authority, Boral, Centium, Command, Gamit, Talstar, Hero, Arc, Accudo, Quartzo ja Presence on FMC Corporationi või selle sidusettevõtte kaubamärgid. Lugege ja järgige alati kõiki etiketi juhiseid, piiranguid ja ettevaatusabinõusid. Siin loetletud tooted ei pruugi olla igas osariigis, riigis ja alluvusalas registreeritud müügiks või kasutamiseks. Insektitsiid Hero® on piiratud kasutusega pestitsiid Ameerika Ühendriigis.

TAIMEKAITSE TOOTEID TULEB KASUTADA VASTUTUSTUNDLIKULT.

ENNE TOOTE KASUTAMIST LUGEGE ALATI PAKENDI MÄRGISTUS JA TOOTE INFO.

PANGE TÄHELE SILDIL OLEVAID HOIATUSI JA SÜMBOLEID.

FMC Privacy-Statement

How fmcagro.ee uses cookies.

FMC make use of photos, graphic design and illustrations according to copyright law of the EU.
Photo sources: FMC private photos, Agrofoto.dk, Plantevaernonline.dlbr.dk and Shutterstock.com

©2020 FMC Corporation. All Rights Reserved. FMC, the FMC logo and all trademarks, service marks, logos, business names and trade names are the property of FMC Corporation and/or its affiliates or licensors in the U.S. and/or other countries.